پرش به محتوا

تعمیرات و بازسازی انواع ماشین های الکتریکی

حضور در صنایع بالادستی یکی دیگر از نقاط قوت گروه صنعتی فن ژنراتور می باشد. در این خصوص این گروه صنعتی با الهام گیری از سایر محصولات ساخته شده و مورد بازسازی قرار گرفته شده و کنسرسیوم های تشکیل شده با سایر شرکت ها در سطح جهانی ، توانایی تعمیر و بازسازی هر نوع ماشین الکتریکی در هر رنج ولتاژی و توانی را دارد.

تعمیرات و بازسازی انواع تراکشن موتورها

موتورهای مورد استفاده در صنایع کششی از جمله راه آهن و دامپ تراک های نیروگاهی، نیازمند سرویس های دوره ای طبق استاندارد سازنده محصول و سخت گیرانه ترین شرایط کنترلی و کیفی می باشد. این گروه صنعتی تا کنون بیش از 2000 محصول مورد سرویس، تعمیر و بازسازی قرار گرفته اند و بیش از 550 محصول نیز تاکنون ساخته شده است.

تعمیرات الکتروموتورهای ضد انفجار

الکتروموتورهای ضد انفجار، تحت شرایط سختی در حال کار هستند، این شرایط سخت تحت گرید و یا درجه بندی حفاظتی طبق استاندارد IECEX تعریف می شود. این استاندارد، موتورهای ضد انفجار را به دو دسته ضد انفجار در شرایط غبارهای قابل اشتعال (معادن سنگی) و ضد انفجار در شرایط گازهای قابل اشتعال (پتروشیمی و نیروگاهی) تقسیم بندی می کند.گروه صنعتی فن ژنراتور در هر دو حوزه در حال فعالیت می باشد.

تعمیرات الکترومگنت ها و ترمزهای جریان گردابی

الکترومگنت ها جهت جداسازی قطعات و کانی های فلزی از سایر مجموعه ها ، حمل و نقل ورق های تولیدی در کارخانجات تولید ورق فولادی و کارخانجات نورد استفاده می شود. گروه صنعتی فن ژنراتور با استفاده تجربیات کسب شده در بخش قطب های DC و سیم پیچی ac امکان ساخت، تعمیر و سرویس انواع الکترومگنت و ترمزهای جریان گردابی را دارد.

قطعات مکانیکی و دوار لوکوموتیو

گروه صنعتی فن ژنراتور، در دهه 80 و 90 خورشیدی، با حضور در پروژه های تعمیرات و نگهداری و گرم نگاه داشتن خطوط ریلی، توانست بیش از 50 عدد بلوور لوکوموتیوهای سری GT26CW، تنظیم بارهای مکانیکی لوکوموتیوهای سبک G12/22 را سرویس و بازسازی نماید.

تامین اسلیپ رینگ و کموتاتور

با توجه به تعدد پروژه های سرویس و بازسازی انواع موتورها و ژنراتورهای الکتریکی و علاوه بر آن ساخت ژنراتورهای DFIG نیروگاه های بادی و تراکشن موتور جریان مستقیم D77/78، گروه صنعتی فن ژنراتور با توجه به نیاز اقدام به ساخت آن ها نمود و اکنون توانایی ساخت انواع اسلیپ رینگ و کموتاتور ها را دارد.

جهت آشنایی بیشتر و بازدید از مجموعه با ما در تماس باشید.